Ubrania UV

ubrania uv

Nowoczesne technologie wkraczają w kolejne sfery naszego życia. Dzięki temu ułatwiają codzienne życie oraz funkcjonowanie i chronią nas przed różnymi niebezpieczeństwami, czy zagrożeniami. Jednym z takich rozwiązań są ubrania UV, które odgradzają powierzchnię naszej skóry od szkodliwego promieniowania, które wydzielają promienie słoneczne. Sprawdź więc najważniejsze informacje na temat ubrań wykonywanych z tkaniny ochraniającej przed nadfioletem i przekonaj się o korzyściach związanych z ich stosowania! Dowiedz się również czyją zasługą jest produkcja materiału ochraniającego przed promieniowaniem UV!

Jakie są przykłady ubrań UV?

Odzież z filtrem UV przyjmuje różną postać. Dzięki temu ubrania tego typu można wykorzystywać w wielu różnorodnych sytuacjach. Najczęściej sprawdzają się one jednak latem, wakacyjną porą, gdy temperatury są wysokie, a słońce mocno świeci. Takie stroje chronią przed promieniowaniem słonecznym i są dla nas pomocą w uniknięciu szkodliwych efektów działania promieni słonecznych. Dlatego też są ona podstawą wyposażenia walizki, którą zabiera się na urlop. Szczególnie sprawdzą się w przypadku dzieci, jednak także osoby starsze powinny ubierać je podczas upałów lub długotrwałego przebywania na słońcu. Części garderoby, które określa się mianem ubrań UV to na przykład: koszulka UV, strój kąpielowy, kąpielówki, buty plażowe, okulary przeciwsłoneczne, kapelusze, czapki, szorty, kombinezony, a nawet klapki. Jeśli chcesz wybrać właśnie ubranie tego typu – skorzystaj z pomocy sprzedawcy w sklepie. Możesz także samodzielnie sprawdzić, czy na metce konkretnego produktu uwzględniona została informacja określają fakt istnienia takiej ochrony oraz jej stopień.

Ubrania UV to zasługa polskich twórców!

Ubrania UV stają się coraz bardziej popularne. Spotkać można je zarówno na rodzimym, jak i zagranicznym rynku. A czy wiedziałeś, że takie elementy garderoby powstały dzięki pracy Polaków? Właśnie tak! Takiego przełomowego odkrycia dokonali naukowcy z Łodzi oraz Poznania. Niezmiernie cieszy fakt, że najprawdopodobniej tego rodzaju odkrycie jest ewenementem w skali światowej, a nasi krajanie stali się pionierami w tej dziedzinie. To bardzo dobra wróżba na przyszłość. Wszystko wskazuje na to, że jeżeli pomyślna tendencja zostanie utrzymana to nasza specjalnością stanie się właśnie wytwarzanie produktów z materiału ochraniającego przed promieniowaniem UV. Zaproponowane przez nich rozwiązanie to swego rodzaju bariera. Odgradza ona promienie słoneczne od części ciała lub innego elementu, który ma ochraniać. Warto dodać, że takie wyroby włókiennicze nowej generacji mogą sprawdzić się nie tylko podczas szycia ubrań, ale także do wytwarzania rolet, które zawiesza się w oknach domów i lokali użytkowych. Pojawia się więc pytanie – czy warto zainwestować w ubrania UV? Wygląda na to, że tak, ponieważ takie rozwiązanie polecają nawet sami dermatolodzy.

Dlaczego warto korzystać z ubrań tego typu?

Słońce potrafi niezwykle poprawić nasz nastrój i samopoczucie. Kiedy za oknem jest piękna pogoda, od razu mamy więcej energii oraz chęci do działania. Jednak promienie słoneczne to nie tylko cała masa korzyści. Jednocześnie są one związane z pewnymi niebezpieczeństwami, które mogą zagrażać stanowi naszego zdrowia. Chodzi tutaj przede wszystkim o szkodliwe działania promieniowania UV. Sprawdź więc, jak się przed nim uchronić i co daje noszenie ubrań UV:

 • ochraniają wrażliwą skórę
 • minimalizują ryzyko wystąpienia oparzeń
 • ubrania takie są wygodne i przewiewne
 • gdy zostaną zmoczone, szybko można je wysuszyć
 • zmniejszenie ryzyka wystąpienia raka skóry i innych schorzeń tego typu
 • to dobre rozwiązanie, gdy z różnych przypadków nie jest możliwe użycie kosmetyków z filtrem
 • niechciane promienie nie przedostają się do naszej skóry
 • są miękkie i elastyczne
 • nie krępują ruchów i można czuć się w nich swobodnie
 • ochrona przez promieniowaniem UV emitowanym zarówno przez słońce, jak również tym emitowanym przez sztuczne źródła
 • hamowanie rozwoju bakterii i mikroorganizmów
 • wyroby chroniące przed promieniowaniem UV nie powodują alergii oraz nie podrażniają skóry

Podsumowanie

Czy ubrania UV to jedynie chwyt marketingowy, czy też rzeczywiście jest to ochrona dla naszej skóry? Wydaje się, że bardziej prawidłowe byłoby opowiedzenie się za tym drugim stwierdzeniem. Przemawiają za tym chociażby liczne zalety takiego rozwiązania. Warto więc uzupełnić szafę ubraniami wykonanymi z materiału, który nie przepuszcza promieniowania UV. Szczególnie ważne jest zaopatrzenie małego dziecka w takie ubranka. Te elementy garderoby na pewno przydadzą się w lecie – podczas urlopu, czy wakacji. Jednak, czy to wszystko oznacza, że nie będzie już potrzebne smarowanie się kremem z filtrem UV? Nie do końca. Nasze zdrowie jest najważniejsze, dlatego też nie powinniśmy zawierzać go tylko i wyłącznie specjalistycznym ubraniom UV. Najlepiej jest założyć te elementy garderoby i jednocześnie posmarować odkryte fragmenty skóry odpowiednim kosmetykiem. Wtedy ochrona będzie w pełni zagwarantowana.