Nowoczesna kuchnia na wymiar

Kuchnia jest sercem  każdego domu – to właśnie tutaj przygotowujemy, a często też spożywamy posiłki. Przy jej aranżacji trzeba jednak pamiętać, że jest to wnętrze o szczególnych wymaganiach. Powinni być nie tylko eleganckie i dopasowane do naszego gustu, ale również funkcjonalne, ergonomiczne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Jeśli nie znajdziemy odpowiedniej dla siebie kuchni w salonie meblowym, warto pomyśleć o kuchni na wymiar.

Kuchnie dostępne w salonach meblowych mają całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim, dosyć spory wybór – każdy bez problemu znajdzie meble kuchenne dopasowane do swojego wnętrza. Do wyboru mamy meble kuchenne w wersjach minimalistycznych, skandynawskich, industrialnych, a także rustykalnych i retro. Co więcej, gotowe zestawy kuchenne są także dosyć tanim rozwiązaniem, nie będą więc nadmiernym obciążeniem dla naszego domowego budżetu. Warto też jednak mieć świadomość, że gotowe kuchnie mają niewątpliwie swoje wady. Nie zawsze wykonane są solidnie i z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Często są robione z tanich płyn drewnopodobnych, które świetnie wyglądają na początku, jednak z biegiem lat bardzo tracą na wyglądzie. Pamiętajmy też o wnętrzach nietypowych – jeśli mamy kuchnię w niestandardowych rozmiarach, małą lub nieustawną, kupno gotowego zestawu mebli kuchennych może być problemowe.

Kuchnie na wymiar do każdego wnętrza

kucnia na wymiar

Kuchnia na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wśród gotowych mebli nie znajdują żadnych interesujących ich modeli. To także dobra opcja dla klientów, którym zależy na jak najwyższej jakości. Gdy zamawiamy kuchnie na wymiar, możemy mieć wpływ na każdy etap ich wykonania – od projektu, przez materiały, z jakich będą wykonane poszczególne meble, aż po kompleksowy montaż. Kuchnie na wymiar realizowane są bardzo często z solidnego drewna. Dzięki temu możemy mieć pewność, że meble przetrwają o wiele dłużej niż te produkowane masowo dla salonów meblowych. Dużym atutem kuchni na wymiar jest również jej unikalność i oryginalność. Jeśli zamówimy indywidualny projekt, możemy mieć pewność, że nasza kuchnia jest jedyna w swoim rodzaju i nikt inny nie ma takich samych mebli.

Nieustawne kuchnie, wnętrza pod skosami

Wykonanie kuchni na wymiar nie zawsze wynika jedynie z potrzeby. Bardzo często jest to kwestia konieczności. W wielu mieszkaniach kuchnie są dosyć nieustawne, pozbawione jednej ściany. Często są to aneksy kuchenne bez okien. Zdarzają się tez kuchnie pod skosami, do których praktycznie nie ma możliwości wstawienia gotowych mebli. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie kuchni na wymiar. Dzięki temu możemy optymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń i zaplanować wnętrze tak, aby było wygodne w codziennym użytkowaniu. Inwestując w kuchnię na wymiar możemy mieć pewność, że nasza kuchnia będzie urządzona w najlepszy możliwy sposób.

Stylistyka do wyboru

Gdy inwestujemy w kuchnię na wymiar, mamy niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o wybór materiałów, kolorów, sposobów wykończenia czy ogólnej stylistyki. Nie ma więc w tym przypadku rzeczy niemożliwych – możemy mieć kuchnię dokładnie taką, jaka nam się marzy. Wbrew pozorom, na wymiar niekoniecznie wykonywane są jedynie kuchnie w drewnie, stylizowane na wnętrza retro czy vintage. Drewniane kuchnie na wymiar występują również w wielu nowoczesnych odsłonach, które zachwycają zarówno domowników, jak i ich gości. Dobrym rozwiązaniem, które zwykle jest praktykowane przez projektantów wnętrz, jest dopasowanie stylistyki kuchni do wystroju innych wnętrz znajdujących się w domu lub mieszkaniu. Choć kuchnia w stylu retro, angielskim czy prowansalskim może nam się bardzo podobać, nie decydujmy się na takie rozwiązanie, jeśli inne wnętrza są urządzone w zupełnie innej stylistyce.

Przede wszystkim komfort i funkcjonalność Jeśli chcemy zamówić kuchnię na wymiar, musimy przede wszystkim znaleźć dobry, doświadczony zakład stolarski, który wykona nam profesjonalny projekt, a następnie stworzy według niego wysokiej jakości meble. Warto szukać specjalistów z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że prace będą zrealizowane zgodnie z naszym planem. Pamiętajmy też, że kuchnia na wymiar powinna być nie tylko efektowna, stylowa i zachwycająca, ale przede wszystkim komfortowa i spełniająca wszelkie zasady ergonomii. Nie warto więc w stu procentach podążać za aktualną modą kuchenną i starać się za wszelką cenę odwzorować w naszej kuchni aranżacji rodem z najnowszych katalogów wnętrzarskich. Bardzo często kuchnie, które doskonale się prezentują, bywają trudne w codziennym użytkowaniu. Świetnie wyglądają na zdjęciach, ale niekoniecznie są wygodne, gdy trzeba przygotować posiłek dla całej rodziny. Gdy zlecamy kuchnię na wymiar, kierujmy się więc nie tylko naszymi potrzebami estetycznymi i stylistycznymi, ale również kwestiami związanymi z funkcjonalnością.