Pogotowie hydrauliczne – kiedy wezwać?

pogotowie hydrauliczne

Woda z jednej strony jest wielkim żywiołem, z drugiej strony trudno sobie wyobrazić codzienne życie bez dostępu d niej. W naszych domach i mieszkaniach mamy więc zaawansowane instalacje wodne i grzewcze, które działają sprawnie i niezawodnie. Ale nie zawsze – zdarzają się sytuacje, gdy instalacja szwankuje. Czasem można sobie poradzić z usterką na własną rękę, często jednak nie mamy innego wyjścia, tylko jak najszybciej wzywać pogotowie hydrauliczne.

Awarie z udziałem wody są w naszych domach dosyć powszechnie. Zapewne każdy choć raz wymieniał zużyta uszczelkę w kranie czy też przepychał niedrożny zlew. Z wieloma awariami można sobie poradzić samodzielnie przy odrobinie wysiłku. Jednak jeśli pęknie nam rura w łazience lub w kuchni, wtedy nie ma czasu na samodzielne naprawianie awarii.

Pęknięta rura wymaga natychmiastowej reakcji

Pęknięta rura oznacza, że woda wylewa się z ogromną siłą na łazienkę lub kuchnię, a także na inne pomieszczenia. Bardzo często usterka dotyczy miejsc, które są kompletnie niedostępne i nie da się do nich dotrzeć bez specjalistycznych urządzeń. Co więcej, płynąca z dużym ciśnieniem woda szybko może zalać całe mieszkanie, a także znajdujących się pod nami sąsiadów. Niebezpieczna jest nie tylko woda, ale również prąd. Gdy woda stoi na posadzce w łazience, wchodzi pod pralkę czy inne urządzenia, może być po prostu zagrożeniem. Dlatego też pierwszą rzeczą przy pękniętej rurze zawsze powinno być zakręcenie zaworu głównego wody w mieszkaniu oraz odcięcie prądu. Następnym krokiem będzie natomiast telefon na pogotowie hydrauliczne.

Woda lejąca się z kaloryfera

Nie tylko instalacje wodne, ale również grzewcze bywają zawodne i potrafią popsuć się w najmniej odpowiednim momencie. Szczególnie problemowe bywają stare grzejniki, które lata świetności mają już dawno za sobą. Zdarza się, że nie chcą one grzać, są zapowietrzone, a z ich środka dobiega bulgotanie czy głuchy odgłos z rur. Niektóre osoby biorą się za samodzielne odpowietrzanie grzejników, co często powoduje spore uszkodzenia i zalanie mieszkania gorącą wodą z kaloryfera. Wtedy też od razu należy dzwonić po pogotowie hydrauliczne, gdyż w żadnym razie nie jesteśmy w stanie samodzielnie uporać się z takim uszkodzeniem.

Gdy nie ma wody

Problemem dla użytkowników domów i mieszkań jest nie tylko woda lejąca się szerokim strumieniem z pękniętej rury, ale również brak wody. Jeśli po odkręceniu kranu w kuchni czy w łazience nie pojawia się ani jedna kropla wody, może to oznaczać poważną awarię. Wtedy warto upewnić się, czy nasi sąsiedzi również nie mają wody. Jeśli problem jest większy nie dotyczy jedynie naszego domu czy mieszkania, można spokojnie czekać aż odpowiednie służby usuną awarię. Jeśli jednak inni mają wodę, a jedynie w naszym domu czy mieszkaniu jej brak, trzeba szybko reagować. Pogotowie hydrauliczne także w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy szybko naprawić instalację i móc bez przeszkód korzystać ze wszystkich urządzeń wodnych i sanitarnych.

Przede wszystkim profilaktyka

Pogotowie hydrauliczne najczęściej wzywamy, gdy pojawiają się poważne awarie i uszkodzenia. Warto jednak mieć świadomość, że wielu takich sytuacji można uniknąć. Przede wszystkim, trzeba pamiętać o okresowych przeglądach wszystkich instalacji czy urządzeń w domu. Dzięki temu można wiele usterek namierzyć na etapie, gdy są one jeszcze niewielkie i nie wyrządzają wielu szkód. Im lepiej dbamy o nasze instalacje, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że będą nam one sprawiać poważne kłopoty.

Pogotowie hydrauliczne dostępne o każdej porze

W przypadku dużych usterek warto natychmiast dzwonić po pogotowie hydrauliczne. Najczęściej jest to firma zatrudniająca doświadczonych hydraulików, którzy są pod telefonem 24 godziny na dobę. Każdy, komu kiedyś przytrafiła się awaria wie, że najczęściej takie sytuacje zdarzają się w nocy, późnym wieczorem lub w dni wolne od pracy. Wielu fachowców świadczących usługi hydrauliczne jest o takich porach niedostępnych, Pogotowie hydrauliczne jest więc jedyną szansą na szybkie usunięcie awarii. Dobrym pomysłem jest znalezienie sobie namiarów na sprawdzonych fachowców, aby mieć je zawsze pod ręką. W sytuacji, gdy pojawia się awaria i woda leje się strumieniami na cale mieszkanie, raczej nie mamy głowy do poszukiwania dobrego fachowca i dzwonimy po pierwszy lepszy numer jaki znajdziemy w sieci. W ten sposób dosyć łatwo można trafić na pseudofachowców, którzy nie do końca znają się na swojej pracy i usuwają jedynie skutki awarii, a nie jej przyczyny. Jeśli będziemy mieć namiary na dobre i sprawdzone pogotowie hydrauliczne, możemy natomiast spać spokojnie i mieć pewność, że w razie jakichkolwiek kłopotów z instalacją profesjonalna pomoc będzie na wyciągnięcie ręki.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną pogotowie hydrauliczne warszawa