Pamiątki bierzmowania – jaki prezent wybrać?

Nie masz pomysłu na prezent na bierzmowanie? A może wciąż zastanawiasz się, czy w ogóle powinno dawać się upominki na tę oto uroczystość? Kto powinien podarować prezent na bierzmowanie? Bez obaw – przychodzimy z pomocą! Podpowiemy ci, co warto podarować bliskiemu i na, co zwrócić szczególną uwagę. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd najciekawszych pomysł na prezent na bierzmowanie. Koniecznie sprawdź!

Pamiątki bierzmowania - jaki prezent wybrać?

Sakrament bierzmowania – dlaczego jest ważny?

Bierzmowanie z punktu widzenia osób wierzących to bardzo szczególne wydarzenie. Będąc świadkiem osoby bierzmowanej lub po prostu osobą zaproszoną na uroczystość, warto przygotować drobny upominek, który upamiętni ten wyjątkowy dzień. Symboliczny podarunek stanie się nie tylko pamiątką na całe życie, lecz także nada wydarzeniu szczególnego charakteru. O czym zatem pamiętać? Upominek powinien zostać dopasowany do okazji i być przede wszystkim praktyczny. Na, co warto się zdecydować? Oto nasze propozycje!

Srebrna biżuteria

Coś dla dziewczyn! Prezenty na bierzmowanie powinny być skromne. Sam fakt obdarowania ma symboliczny wymiar, a nam nie pozostaje nic innego, jak dostosować prezent do okazji. Biżuteria to zawsze dobry pomysł bez względu na wiek czy uroczystość. Komplet eleganckiej biżuterii zadowoli nawet najbardziej wymagającą nastolatkę. Jeśli zależy ci na nieco bardziej efektownym rozwiązaniu, postaw na personalizowany upominek. Wygrawerowana data przyjęcia sakramentu z pewnością spodoba się obdarowanej.

Gdzie kupić prezenty na bierzmowanie? Internetowy sklep Holyart – https://www.holyart.pl/ – jest gwarancją najwyższej jakości. Polski producent akcesoriów liturgicznych i produktów klasztornych przygotował ciekawe rozwiązania, które sprawdzą się niezależnie od okazji. Zapoznaj się z ofertą i nie martw się o nic więcej!

Coś dla chłopców

Męski zegarek to strzał w dziesiątkę! Elegancka biżuteria sprawdzi się bowiem doskonale. Jeśli znasz upodobania i preferencje nastolatka, tym lepiej! Możesz wówczas dopasować upominek indywidualnie do oczekiwań.

Krucyfiks

Ręcznie wykonany krucyfiks z drewna oliwkowego to dość niepowtarzalny prezent, który śmiało możemy wręczyć osobie bierzmowanej. Ciekawym rozwiązaniem jest krucyfiks z Duchem Świętym pod postacią gołębia. Upamiętni ten szczególny dzień i wywoła uśmiech na twarzy bliskiej ci osoby.

Pamiątka sakramentu

I choć w naszej tradycji zapisało się wręczenie pamiątki w dniu Komunii Świętej, na rynku znajdziecie ciekawe certyfikaty bierzmowania. Certyfikat oprawiony drewnianą ramką może również stanowić nietuzinkowy element dekoracyjny. Dodatkowa personalizacja z całą pewnością urozmaici ów podarunek.

Krzyżyk z wizerunkiem Jezusa Chrystusa

Srebrny łańcuszek z delikatnym krzyżykiem jest idealnym pomysłem na prezent dla prawdziwego katolika. Wysokiej jakości biżuteria posłuży obdarowanemu przez długie lata, tym samym religijny wymiar upominku nada bierzmowaniu wyjątkowości.

Gotówka – czy to dobry pomysł?

Od kilku lat coraz częściej świadkowie decydują się na wręczenie osobie bierzmowanej koperty z pieniędzmi. Zdania są podzielone – jedni są na tak, drudzy mogą uznać to za nie do końca właściwe. Bierzmowanie nie jest okazją do wręczania drogich prezentów. Istotne, aby upominek był praktyczny i przede wszystkim przypominał o tym szczególnym dniu. Gotówka to jednak niezawodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie mamy pojęcia, co bierzmowany chciałby dostać!