Monitory gamingowe – urządzamy pokój dla gamera

monitory-gamingowe-pokoj-dla-gamera

Jak urządzić wymarzone stanowisko do grania?

Jakie akcesoria są niezbędne podczas urządzania wymarzonego stanowiska do grania? Podstawowy zestaw to wydajny komputer z odpowiednimi parametrami oraz gamingowy monitor, ale także wiele innych akcesoriów – jak klawiatury, myszki, gogle, fotele i biurka gamingowe.

Gamingowe monitory

Wysokiej jakości monitory gamingowe znajdziemy w ofercie wielu marek – jak m.in. Samsung czy Dell. Dobrej jakości, solidny monitor powinien sprawdzić się przez wiele lat. Duże znaczenie ma m.in. rozdzielczość – standardem jest Full HD (1920 x 1080), ale dla gracza stanowi minimum. Lepszym rozwiązaniem jest rozdzielczość WQHD (Wide Quad HD, 2560 x 1440), która ma aż 1.7 razy więcej pikseli niż Full HD. Jednak taki monitor będzie współpracował jedynie z wydajnym sprzętem.

Oglądając gamingowe monitory, zwróć uwagę również na rozdzielczość i przekątną ekranu, czas reakcji matrycy (najlepiej 0,5 ms lub 1 ms) oraz częstotliwość odświeżania obrazu (optymalnie 144 Hz lub 240Hz). Matryca QLED odpowiada za żywy i ostry obraz, świetny kontrast i doskonałe wrażenia z gry. Znaczenie ma też gatunek ulubionych gier – inny model wybierze miłośnik gier RPG czy strategicznych, a inny fan strzelanek lub wyścigów.

Biurko gamingowe

Biurko gamingowe jest meblem stworzonym specjalnie do gier. Każdy jego element został tak opracowany, by zapewnić graczowi komfort i pomóc mu osiągać jeszcze lepsze wyniki. Powinno być wygodne i ergonomiczne, a poza tym designerskie. Dostępnych jest wiele różnych modeli biurek – można dopasować model do konkretnych potrzeb profesjonalnych graczy, np. wyposażone w stelaż z elektryczną regulacją wysokości czy system oświetlenia LED.

Fotel dla gamera

Komputer, monitory gamingowe i biurko to niepełny zestaw – ważnym elementem wyposażenia jest też odpowiedni fotel. Specjalne modele obrotowe powstały z myślą o graczach, którzy spędzają na tej rozrywce kilka godzin. Krzesło gamingowe pozwala na różne ustawienie pozycji fotela podczas korzystania z komputera, co zapewni najwyższy komfort – mogą być wyposażone m.in. w specjalne siedzisko czy podłokietniki wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Ważne, by dopasować do idealnie do położenia ciała. Duży wybór foteli sprawia, że każdy gracz znajdzie mebel odpowiadający jego potrzebom.

Akcesoria gamingowe

Źródłem dodatkowej przyjemności z grania są też różne drobne akcesoria – jak klawiatura, myszka, słuchawki (przewodowe, z mikrofonem), gogle VR czy joystick. Wybór odpowiednich gadżetów zależy od gatunku ulubionych gier i potrzeb gracza, ale ich wybór jest bardzo szeroki. Drobne akcesoria można wymienić lub dokupić w każdym momencie, ale komputer z porządną kartą graficzną i gamingowy monitor 4K to podstawowy zestaw do gier na długie lata.