Najlepsze prezenty na 3 urodziny

prezent na 3 urodziny

Jakie prezenty wybrać na urodziny dla trzylatka? Co najbardziej ucieszy dziecko? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie sprawdzonych prezentów, które z pewnością wywołają radość u małego przedszkolaka. A jak powszechnie wiadomo – niełatwo jest zadowolić najmłodszych i trafić w ich gusta. Dlatego zdecydowaliśmy się wybrać produkty bez podziału na kategorie czy płeć. Najlepsze prezenty to takie, które są uniwersalne i długo będą cieszyć dzieci. Oczywiście takich prezentów jest całe mnóstwo, ale skupimy się na 10 najlepszych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem!

Książki

Zaczynamy od najbardziej klasycznego rozwiązania, które sprawdzi się u każdego. Książki potrafią ucieszyć nie tylko dzieci, ale i rodziców, którzy chętnie czytają swoim pociechom. Zawsze warto jednak skonsultować wybór lektur z opiekunami dziecka, bo może okazać się, że niepotrzebnie powielimy jakąś pozycję z aktualnej biblioteczki malucha. Ponadto, jak wiadomo – zarówno dorośli, tak i dzieci mają pewne preferencje. By prezent był trafiony, konieczne jest wcześniej zapoznanie się z bohaterami, których lubi trzylatka lub trzylatek. To nam wiele ułatwi! Ponadto książki potrafią naprawdę zaskoczyć pięknym wydaniem. Możemy zdecydować się na całą serię lub pojedyncze egzemplarze. To będzie naprawdę trafiony prezent!

Klocki

Klocki, podobnie jak książki, to jeden z najbardziej trafionych i pewnych prezentów dla trzyletniego dziecka. Również warto zapytać rodziców dziecka, czy nie zdublujemy prezentu. W ofertach sklepów internetowych znajdziemy najrozmaitsze rozwiązania, które kreatywnie pobudzą wyobraźnię i rozwój dziecka. Możemy wybrać klocki tradycyjne lub z figurkami czy postaciami z bajek. Radość dziecka będzie nieoceniona!

Domek dla lalek

Domek dla lalek to naprawdę doskonały pomysł na prezent urodzinowy. Dostępne są domki dla lalek drewniane, plastikowe, a nawet takie, które dziecko może samodzielnie złożyć i przyozdobić. Warto jednak odpowiednio wcześnie dowiedzieć się, jaki domek dla lalek marzy się przedszkolakowi. Domek dla lalek może być wielopiętrowy, kolorowy, z różnymi akcesoriami, wykonany w różnym stylu. Ponadto domki dla lalek mieszczą się w szerokim przedziale cenowym. Wszystko zależy od ich wykonania, wielkości i tego, dla jakich lalek są one dedykowane. Popularne są domki dla Barbie. Jednak z powodzeniem domek dla lalek może być mniejszy i dedykowany dla niewielkich lalek lub figurek. Domek dla lalek będzie doskonałym prezentem zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Ponadto domek dla lalek pozwoli na zabawę przez długie lata. Dziecko z powodzeniem może bawić się w odgrywanie ról czy samodzielnie układać najciekawsze historie. Domek dla lalek to doskonały  prezent dna urodziny dla trzylatka i trzylatki.

Instrumenty muzyczne

Świetnym pomysłem na prezent urodzinowy dla dziecka są również instrumenty muzyczne. Nie jest to zabawka najcichsza, ale z pewnością doskonale wpływa na rozwój dziecka. Dziecko uczy się dźwięków, samodzielnie poznaje melodie, a później je odtwarza. To prezent, który ucieszy niejedno dziecko i posłuży mu przez długi czas.

Puzzle

Puzzle są zawsze dobry pomysłem na prezent. Pomagają one w rozwoju dziecka, ćwiczą motorykę oraz umiejętności poznawcze, a także wyobraźnię przestrzenną. Warto zdecydować się na puzzle składające się z większych elementów, ale również powinniśmy zwrócić uwagę na to, by nie było ich za dużo. Pamiętajmy, ze trzyletnie dziecko niekoniecznie poradzi sobie z ułożeniem górskiego krajobrazu, składającego się z 1000 drobnych elementów. Możemy wybrać puzzle z ulubionymi postaciami z bajek dziecka lub inne, które mogą mu się spodobać.

Zestawy kreatywne

Wiele dzieci uwielbia różnego rodzaju prace, które rozwijają motorykę i wymagają skupienia oraz zaangażowania. Dlatego świetnym pomysłem będzie zakup zestawu kreatywnego, który ucieszy trzylatka.

Ciastolina

Zabawa ciastoliną może naprawdę wciągnąć. Jeśli zdecydujemy się na ten prezent, warto wybrać ciekawy zestaw, który naprawdę ucieszy dziecko. W takich zestawach mamy dostępne różne akcesoria, które pomogą w kreatywnej zabawie. Z całą pewnością to będzie trafiony prezent!

Zabawki drewniane

Drewniane zabawki są ponadczasowe i wytrzymałe. Możemy zdecydować się na różne rozwiązania – ciekawe figurki, nietuzinkowe elementy do układania czy plansze oraz puzzle. Drewniane zabawki to także wspaniałe akcesoria, takie chociażby jak owoce, warzywa, małe agd, zestawy piknikowe itd. Zabawki drewniane ponadto są szczególnie ładne i stylowe. To doskonały prezent dla trzylatka!

Akcesoria do malowania

Świetnym pomysłem będą również akcesoria do malowania. Możemy zainwestować w cały zestaw, który pobudzi wyobraźnię dziecka i sprawi, że chętnie będzie ni korzystało z takiego prezentu. To mogą być farby, kredki, stemple, tablica, kreda – cokolwiek! Przedszkolak z całą pewnością doceni taki prezent urodzinowy!

Wspólnie spędzony czas

Nie ulega wątpliwości, ze dzieci uwielbiają towarzystwo dorosłych i ciekawe zabawy. W ramach prezentu urodzinowego możemy zabrać przedszkolaka w ciekawe miejsce, zorganizować piknik czy zdać się na trzylatka – niech dziecko samo zdecyduje, co chce robić danego dnia. To będzie niezwykła frajda dla malucha, którą zapamięta na długo!

Prezentów, które możemy podarować dziecku z okazji trzecich urodzin jest naprawdę wiele. Możemy śmiało wybierać z listy, którą przygotowaliśmy. Z doświadczenia powiemy, ze niezwykle trafionym wyborem okazuje się domek dla lalek. Domek dla lalek to frajda i ciekawa zabawa na długie godziny każdego dnia.

Wspaniałe prezenty mogą Państwo znaleźć na megadzieci.pl