Osocze bogatopłytkowe efekty

zdrowie

Wszystkie zabiegi odmładzające, które gwarantują usunięcie zmarszczek i zachowanie młodego wyglądu cieszą się ogromnym zainteresowaniem i popularnością. Jedne są mniej inwazyjne, inne bardziej. Jednak osoby, którym zależy na zachowaniu młodości są gotowe nawet na dosyć kontrowersyjne metody, pod warunkiem, że będą one skuteczne. W ostatnim czasie coraz bardziej popularny jest wampirzy lifting, w którym wykorzystywana jest własna krew osoby poddającej się zabiegowi.

Wampirzy lifting do niedawna znaliśmy jedynie ze zdjęć czy filmików, jakie do sieci wrzucali różni zachodni celebryci. Z biegiem czasu metoda ta stała się coraz częściej wykorzystywana i można ją znaleźć w wielu gabinetach odnowy biologicznej czy medycyny estetycznej. Wampirzy lifting jest dziś doskonałą alternatywą dla botoksu. Sprawia, że twarz wygląda zdecydowanie naturalniej niż przy wykorzystaniu jadu kiełbasianego. Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest jednak dosyć drogi. W zależności od gabinetu może kosztować od 1000 do 2500 zł. Jego efekt utrzymuje się przez około 6 miesięcy. Aby twarz była promienna i gładka przez długi czas, wampirzy lifting trzeba więc powtarzać mniej więcej co pół roku.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym nie jest żadna operacją, polega na ostrzykiwaniu twarzy za pomocą specjalnego preparatu krwiopochodnego, który jest wytwarzany z krwi osoby poddającej się zabiegowi. Na początku więc pobiera się krew, którą następnie umieszcza się w specjalnej wirówce, aby oddzielić czerwone krwinki od osocza, w którym znajdują się płytki krwi. Po procesie rozdzielenia do osocza dodawane są specjalne czynniki, które pobudzają płytki krwi do wytwarzania cytokinin, czyli białek, które odpowiedzialne są za procesy wzrostu w komórkach. Następnie tak przygotowane osocze wykorzystywane jest do ostrzykiwania twarzy, przede wszystkim linii zmarszczek oraz owalu twarzy.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe podawane w czasie wampirzego liftingu zaczyna działać niemal natychmiast, pobudza komórki skóry do intensywnej pracy, wymusza podziały komórkowe, pobudza też te komórki, które są odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu. Po zabiegu zmarszczki po prostu znikają, twarz staje się gładka, bardziej nawilżona i odżywiona, a także lepiej ukrwiona. Zabieg osoczem bogatopłytkowym powoduje bowiem także proces angiogenezy, czyli tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Krótko mówiąc, d razu po zabiegu można zobaczyć pozytywne efekty wampirzego liftingu. Skóra jest bardzo elastyczna, ma ładny, naturalny kolor. Co więcej, nie jest nienaturalnie napięta, co zdarza się w przypadku zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Nie ma też żadnych problemów z mimika twarzy. Wampirzy lifting, choć na pierwszy rzut oka może wyglądać dosyć krwawo, jest więc doskonałą alternatywą dla botoksu, która daje zdecydowanie bardziej naturalny efekt. Nie zmienia rysów twarzy i nie powoduje, że twarz wygląda jak maska. O zabiegu wyglądamy naturalnie i nikt nie jest w stanie stwierdzić, że cokolwiek robiliśmy w obrębie twarzy.

Warto korzystać ze sprawdzonych gabinetów

Choć wampirzy lifting kojarzy się przede wszystkim z zabiegiem odmładzającym, jaki wykonywany jest w salonach kosmetycznych, trzeba mieć świadomość, że w rzeczywistości jest to zabieg medyczny, który powinien być przeprowadzany przez lekarza medycyny estetycznej. Powodzenie i skuteczność zabiegu w dużym stopniu zalezą od umiejętności i precyzji lekarza, a także od dobrze i prawidłowo przygotowanego preparatu bogatopłytkowego. Zanim więc zdecydujemy się na tego rodzaju zabieg, warto bardzo uważnie rozejrzeć się w ofercie gabinetów medycyny estetycznej i skorzystać wyłącznie z takich usług, które są polecane przez inne zadowolone klientki.

Przeciwwskazania do zabegu

Podobnie jak każde inne zabiegi medycyny estetycznej czy kosmetologii, także zabieg osoczem bogatopłytkowym ma przeciwwskazania. Najczęściej są one jednak czasowe, czyli z zabiegu nie można skorzystać okresowo, ale nie oznacza, że nigdy. Wampirzego liftingu nie powinny robić kobiety w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią. Przeciwwskazaniami są także zmiany chorobowe w obrębie skóry twarzy, opryszczka, zmiany ropne na skórze, a także choroby nowotworowe oraz różne ogólne infekcje organizmu. Warto też pamiętać, że zabieg nie należy do przyjemnych, polega przecież na wielokrotnym nakłuwaniu skóry igłą. Jeśli ktoś panicznie boi się igieł i mdleje nawet w czasie jednorazowego pobierania krwi, lepiej zastanowić się nad sensem wykonywania zabiegu osoczem bogatopłytkowym. W ofercie gabinetów medycyny estetycznej można bowiem znaleźć mniej inwazyjnych i kontrowersyjnych metod.