Krynica Morska – 7 najważniejszych atrakcji

Krynica Morska

Główną atrakcją, która przyciąga turystów do Krynicy Morskiej, jest bez wątpienia czysta, piaszczysta plaża z kąpieliskiem o długości niemal 2 kilometrów. Po zażyciu morskich kąpieli i wygrzaniu się na słońcu warto zwiedzić również inne zakamarki tego urokliwego miasta. W Krynicy Morskiej naprawdę jest co oglądać!

Sprawdź apartamenty Krynica Morska z ofert Sun&Snow!

Atrakcje Krynicy Morskiej – co warto zobaczyć?

Do najważniejszych atrakcji Krynicy Morskiej należą:

 1. Latarnia Morska
  Latarnia, którą dziś można podziwiać w Krynicy Morskiej, została otwarta w 1951 roku i powstała na miejscu wieży z końca XIX wieku, zniszczonej w roku 1945. Latarnia morska ma charakterystyczny czerwony kolor i mierzy 26,5 metra wysokości.

 2. Wielbłądzi Garb
  To najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i jednocześnie najwyższa stała wydma w Europie. Ma wysokość niemal 50 metrów, dzięki czemu doskonale widać stąd zarówno Zatokę Gdańską, jak i Zalew Wiślany.

 3. Port
  Port w Krynicy Morskiej składa się z dwóch niezależnych przystani: przeznaczonej dla statków rybackich oraz jachtowo-pasażerskiej. Cumują tu też statki wycieczkowe. W porcie można skorzystać z oferty rejsów motorówkami i tzw. rejsów spacerowych. Tuż przy porcie znajduje się niewielkie molo.

 4. Ulica Teleexpressu
  W Krynicy Morskiej znajduje się jedyna w Polsce i pierwsza na świecie ulica, której nazwa pochodzi od audycji telewizyjnej. To jednocześnie jedna z najpiękniejszych ulic miasta – mieści się przy niej wiele odrestaurowanych willi, pensjonaty i kościół.

 5. Dąb Benek
  To okazały pomnik przyrody, który znajduje się na początku ścieżki spacerowej biegnącej przez użytek ekologiczny „Krynicki starodrzew”. Został posadzony w czynie społecznym w 1959 roku dla uczczenia tysiąclecia Państwa Polskiego.

 6. Pomnik Pierwszych Osadników
  Pomnik przedstawia rybaka ciągnącego sieć pełną ryb. Znajduje się w centrum miasta, naprzeciwko posterunku policji. Upamiętnia pierwszych osadników, którzy przybyli do Krynicy Morskiej po zakończeniu II wojny światowej.

 7. Park linowy
  W parku znajduje się 6 tras o różnych poziomach trudności. Najtrudniejsza trasa Extreme jest zawieszona na wysokości aż 11 metrów! Najmłodsi goście mogą też skorzystać z placu zabaw ze statkiem pirackim. Dodatkowe atrakcje to basen z piłkami waterball i eurobungee.

Zobacz też inne apartamenty nad morzem z oferty Sun&Snow! Wszystkie obiekty są w pełni dostosowane do nowych zasad sanitarnych. Obsługa odbywa się z zachowaniem dystansu społecznego lub bezkontaktowo (o ile istnieje taka możliwość). Apartamenty są natomiast wietrzone i dokładnie dezynfekowane (ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni dotykowych, takich jak blaty i klamki) po każdym pobycie.