Jakie drzwi wewnętrzne wybrać – na wymiar, czy ze sklepu?

drzwi na wymiar

Zakup drzwi wewnętrznych do domu lub mieszkania to naprawdę dosyć spora inwestycja! Warto zatem odpowiednio ją przemyśleć, aby później nie żałować wydanych na ten cel pieniędzy. Trzeba więc pamiętać, że kupna wymarzonego modelu drzwi można dokonać na co najmniej dwa sposoby. Z jednej strony może to być skorzystanie z oferty pobliskiego sklepu meblowego. Z drugiej strony możliwe jest zamówienie drzwi na wymiar, które zostaną przygotowane zgodnie z indywidualnymi pomiarami. Sprawdź, które z tych rozwiązań najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku!

Drzwi na wymiar – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Kupno drzwi na wymiar to rozwiązanie idealne dla każdego indywidualisty, który ceni sobie niebanalne, nieszablonowe i oryginalne rozwiązania. Można zyskać pewność, że nikt inny ze znanych nam osób nie będzie miał u siebie identycznych drzwi. Dzięki temu można mieć drzwi wewnętrzne dokładnie takie, o jakich się marzy. Możliwe jest bowiem ich samodzielne zaprojektowanie. W takim projekcie można uwzględnić na przykład ich konkretne wymiary, rodzaj użytej klamki i innych dodatków, można wybrać materiał, z jakich zostaną one wykonane, a także zadecydować, czy w skrzydle drzwi znajdą się jakieś przeszklenia, czy tez ich nie będzie. We własnym zakresie można zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół i detal. Dokonać tego można bazując na swoich własnych pomysłach, jednak warto także skonsultować się z osobą, która będzie wykonywała te drzwi. Jej doświadczenie w tej kwestii może okazać się niezbędne. Jedno jest także pewne – tak wykonane drzwi cechują się wysoką dokładnością wykonania i doskonałą jakością. Takie drzwi są wizytówką firmy, która je wykonuje, dlatego też zwykle dbają oni o swoją renomę i tworzą porządne drzwi, które służą klientom przez długie lata i nie ulegają rozwaleniu, czy uszkodzeniu.

Jakie są słabe strony zakupu drzwi na wymiar?

Jednak nic, co istnieje na tym świecie nie jest bez wad. Również zakup drzwi na wymiar. Główną słabą cechą jest to, że dokonując zakupu właśnie w taki sposób musimy długo czekać na otrzymanie swoich drzwi. Bowiem są one tworzone wedle indywidualnego projektu, zgodnie z podanymi przez nas wymiarami oraz wytycznymi. Dlatego też prace twórców takich drzwi wewnętrznych mogą trwać nieco dłużej – jest to naturalna konsekwencja. Kolejna wada związana jest z koniecznością poniesienia naprawdę dużych kosztów. Cena drzwi na wymiar jest bowiem dużo wyższa niż w innych przypadkach. Trzeba więc mieć świadomość, że nie jest to inwestycja na każdą kieszeń i nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Drzwi kupione w sklepie – dlaczego warto?

Podstawową zaletą zakupu drzwi w tradycyjnym sklepie meblowym jest szybkość takiego działania. Wszystko sprowadza się do wyboru jednego ze sklepów prowadzących dystrybucję właśnie tego elementu wyposażenia domu i mieszkania. Po prostu wchodzi się do sklepu i kupuje. Następnie, równie szybko drzwi zostają dostarczone do naszego domu lub mieszkania – samodzielnie lub przez ekipę tego sklepu, która zajmuje się dowozem. Oczywiście w sklepach występują drzwi wewnętrzne o różnych cenach. Są modele tańsze i droższe, można także spotkać wiele promocji, więc oszczędny zakup jest możliwy. Obecnie zakupy możemy dokonywać nie tylko w świecie realnym, ale również w rzeczywistości wirtualnej. Podobnie jest, gdy chcemy zainwestować w drzwi wewnętrzne. Jest wiele sklepów, które oferują ich zakup właśnie przez Internet. Wtedy, wymarzone drzwi możemy kupić po prostu w kilka krótkich chwil. Warto więc korzystać z tej alternatywy, zwłaszcza wtedy, kiedy nie chcemy tracić czasu na normalnych zakupach, które mogą być długie i nużące.

Z jakimi ujemnymi konsekwencjami wiąże się zakup drzwi w sklepie meblowym?

Zakup drzwi w sklepie meblowym – stacjonarnym lub internetowym to standardowe rozwiązanie, z którego korzysta cała masa Polaków. To najprostsze z możliwych działań w tym zakresie. Dlatego też, nic dziwnego, że wiąże się ono z kilkoma znaczącymi słabymi stronami. Przede wszystkim nasz wybór ograniczony jest do modeli, jakie konkretny sklep ma obecnie w swojej ofercie. Nie możemy kupić nic ponadto. Jednak główną wadą jest kompletny brak oryginalności. Bowiem kupując jeden z modeli drzwi musimy liczyć się z tym, że nasi sąsiedzi, czy bliscy mogą mieć dokładnie takie same drzwi w swoim własnym domu. Dla wielu osób, którzy pragną mieć oryginalne i niepowtarzalne wnętrze, może to być dość sporym problemem.

Podsumowanie

Planując zakup drzwi wewnętrznych należy odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie. Jest nim to, czy zakupu dokona się w tradycyjny sposób, czyli w sklepie meblowym wybierze się konkretny model z dostępnej oferty, czy też zamówi się drzwi na wymiar? Każde z tych rozwiązań ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Warto wziąć je wszystkie pod uwagę, aby wybrać najlepszy, według nas, wariant. Drzwi wewnętrzne wykonane na wymiar, czy zakupione w sklepie meblowym? Już teraz, po analizie przydatnych wskazówek oraz porad na pewno potrafisz odpowiedzieć sobie na to pytanie.