Jak wybrać ekspres do kawy do biura?

ekspres do kawy

Kawa w biurze to jeden z nieodłącznych elementów naszego funkcjonowania. Nic więc dziwnego, że pracodawcy coraz chętniej inwestują w nowoczesne, funkcjonalne ekspresy do kawy, dzięki którym przygotowanie aromatycznej małej czarnej trwa zaledwie kilka chwil. Zanim zdecydujemy się na konkretny model ekspresu, warto ustalić indywidualne potrzeby, dzięki czemu można mieć pewność, że ekspres będzie służył w niezmienionym stanie przez długi czas.

Picie kawy w biurze to nie tylko możliwość podładowania energii w sytuacji, gdy spada nam motywacja, a pojawia się zmęczenie czy znużenie. Kawa jest również nieodłącznym elementem spotkań biznesowych, obsługi klienta czy poczęstunku gości. Wybierając ekspres do kawy w biurze warto pamiętać, że urządzenie musi być przede wszystkim bardzo sprawne i wydajne, dostosowane do liczby osób, które na co dzień będą z niego korzystały. Jest więc oczywiste, że ekspresy do domowego użytku nie zawsze będą miały zastosowanie w biurze. Pamiętajmy również, by uważnie wybierać urządzenie i przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdzić wiele jego parametrów. Jeśli kupimy ekspres do kawy w sposób przypadkowy, skuszeni promocją czy niską ceną, może się okazać, że szybko zostanie on wyeksploatowany, a cały proces zakupowy trzeba będzie powtarzać. Najlepiej działa tu zasada zakupu raz a dobrze.

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Jeśli chcemy kupić ekspres, który będzie funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu, zwracajmy uwagę na wiele parametrów. Przede wszystkim, ważna jest wydajność – im szybciej ekspres będzie parzył kawę, tym lepiej w przypadku dużego biura i wielu chętnych do małej czarnej. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie urządzenie bezpośrednio podłączone do sieci wodociągowej, dzięki czemu będzie można uniknąć nieustannego dolewania wody. Warto również rozważyć ekspresy wyposażone w opcję mielenia ziaren – w ten sposób każda filiżanka przygotowanego napoju będzie pełna smaku i aromatu. Przy wyborze ekspresu zwracajmy również uwagę na upodobania pracowników – niektórzy wolą zwykłą małą czarną, inni kawy mleczne z pianką czy aromatami. Im więcej ciekawych funkcji ekspres będzie posiadał, tym lepiej dla osób, które chętnie codziennie sięgają po kubek pysznej kawy w czasie pracy.

Przelewowy, kolbowy czy na kapsułki?

Rodzaj ekspresu ma znaczenie niemal tak samo duże, jak jego funkcjonalność. Od dawna ogromną popularnością cieszą się ekspresy przelewowe, które są proste w obsłudze, a jednocześnie dosyć tanie w porównaniu do bardziej zaawansowanych urządzeń. Dobrym pomysłem może być również ekspres na kapsułki, wtedy jednak trzeba pamiętać o tym, że eksploatacja ekspresu będzie wiązała się z dodatkowymi wydatkami w postaci regularnego zakupu kolejnych opakowań kapsułek. Ekspresy kolbowe świetnie sprawdzają się w przypadku miłośników espresso. Dobrą opcją jest też ekspres automatyczny – jest wyjątkowo prosty w użytkowaniu, a kawę przygotowuje się poprzez naciśnięcie jednego guzika.

Elegancki, funkcjonalny i prosty w obsłudze

Wybierając ekspres do kawy do biura zwróćmy uwagę również na bezproblemowe użytkowanie. Nie jest dobrym pomysłem kupowanie urządzenia, które będzie skomplikowane i trudne w uruchamianiu. Wtedy z pewnością pracownicy dużo więcej czasu będą spędzali przy ekspresie z oczywistą szkodą dla swoich codziennych obowiązków zawodowych. Zwracajmy uwagę na łatwość utrzymania w czystości, a także na serwis, gwarancję oraz możliwość usunięcia wszelkich usterek. Nawet najlepszy i najbardziej wydajny ekspres do kawy może zastrajkować i odmówić posłuszeństwa. Poza samym urządzeniem, przyda się więc namiar na fachowców, którzy bez problemu poradzą sobie z naprawą, serwisem i konserwacją urządzeń. W poszukiwaniu dobrego serwisu, warto zajrzeć na https://iviterserwis.pl/serwis-ekspresow-do-kawy. Doświadczeni fachowcy wiedzą, jak sprawnie i szybko naprawiać wszystkie modele i rodzaje ekspresów, co sprawia, że przerwa w użytkowaniu urządzenia nie będzie trwała w nieskończoność.

Najważniejsze kryterium jakości

Podczas zakupu ekspresu do kawy może nam przyjść do głowy kierowanie się jak najniższą ceną. W przypadku ekspresów biurowych, które są dużo droższe niż te do użytku domowego, próba szukania oszczędności jest z jednej strony dosyć oczywista, z drugiej jednak – nie jest dobrym pomysłem. Kupowanie tanich urządzeń od producentów, którzy nie mają dobrej renomy czy pozytywnych opinii może spowodować więcej problemów niż korzyści z oszczędności. Słabej jakości urządzenia na pewno będą bardziej awaryjne, a ich żywotność również będzie znacznie krótsza niż tych modeli, które pochodzą od renomowanych producentów. Na ekspresach do kawy nie warto więc oszczędzać – dzięki nim codzienne przygotowywanie aromatycznej małej czarnej będzie szybkie i bezproblemowe w każdych warunkach.