Docisk dostępny od zaraz – śruby drobnozwojne

Śruba drobnozwojna

Większość osób, która nie interesuję się majsterkowaniem, a tym bardziej dziedzina budowlanki zna tylko jeden rodzaj wkrętów, po prostu śrubka. Ciekawe jak by zareagowali na informację o świecie pełnym podłużnych kawałków metali, a każdy stworzony do czegoś innego — Nie mówiąc już o podziale na wkręty do drewna czy do metalu. Jedną z głównie widocznych cech śruby jest gwint. Możemy zauważyć, że w jednych wkrętach jest on gęściejszy a w innych rzadszy. Naturalnie jest to zależne od przeznaczenia danego przedmiotu. Skupmy się jednak na śrubach drobnozwojnych.

Śruba drobnozwojna – co to takiego?

Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie mocnych oraz trwałych połączeń. Ciężko zbudować dom czy też inną konstrukcję bez ich zastosowania. Są wyrobami hutniczymi, produkuje się je głównie ze stali, choć zdarzają się inne surowce. Wartą uwagi informacją jest fakt, iż ich klasyfikacja jest zależna od gatunku oraz klasy surowca, z którego zostały wykonane. Posiadają gwint, którego skok jest mniejszy od powszechnie używanych zwykłych gwintów. Dzięki takiemu zabiegowi siła odcisku jest zwiększona niestety kosztem wytrzymałości na zerwanie. Dzieje się tak, ponieważ głębokość gwintu jest zmniejszona w celu zwiększenia średnicy rdzenia śruby.

Gdzie je stosować?

Śruby drobnozwojne DIN 961 są nadzwyczaj popularne, jest to zasługa ogromnej wszechstronności. Może być wykorzystana we większości rodzajów elementów konstrukcyjnych. Są najlepszym wyborem w przypadku szalunków, więźby dachowej oraz drewnianych słupów, które są niezbędne do stóp fundamentowych.

Gdzie kupować?

Śrubki są ogólnie szeroko dostępne. Nie będzie problemem pojechać do pierwszego lepszego sklepu budowlanego. Jednak w takim sklepie nie mamy wielu informacji o produkcie. Owszem jest podana firma oraz surowiec, z którego zostały wykonane. Większości to wystarcza, lecz co, jeśli chcemy mieć pewność, że dostaniemy wysokiej klasy materiał, który nie ulegnie erozji albo uszkodzeniu w trakcie montażu? Rozwiązaniem są sklepy internetowe. Wielu producentów śrub drobnozwojnych posiada swoje własne sklepy umieszczone w Internecie. Możemy dowiedzieć się z nich wielu przydatnych informacji. Najbardziej powinno zależeć nam na udokumentowanych atestach czy znaku jakości CE. Plusem będzie, jeśli dany model śruby odpowiada standardom DIN 976. Warto zwrócić uwagę na opinie na temat sprzedającego oraz jego wyrobów. Zadowalającą informacją będzie fakt, że sklepy internetowe często sprzedają swoje produkty w o wiele tańszych cenach niż ich stacjonarne odpowiedniki.