Darsonwalizacja – na czym polega?

darsonwalizacja

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji cale mnóstwo kosmetyków i zabiegów, które poprawiają wygląd i pozwalają na dłużej zachować młodą, jędrną i elastyczną skórę. Jednym z zabiegów, który nieustannie zyskuje na popularności, jest darsonwalizacja. Na czym polega i jakie są wskazania do jej przeprowadzania?

Darsonwalizacja jest zabiegiem z pogranicza fizykoterapii oraz elektroterapii, polegającym na wykorzystaniu prądu o dosyć dużej częstotliwości około 300-500 kHz. Wykonywana jest ona przy użyciu specjalistycznych urządzeń i przez wykwalifikowane kosmetyczki. Na rynku dostępne są też nieco mniejsze i poręczniejsze urządzenia, dzięki czemu zabieg darsonwalizacji można też wykonywać samodzielnie w domu. Jednakże lepsze efekty uzyskamy, jeśli wybierzemy się do profesjonalnego salonu kosmetycznego czy gabinetu medycyny estetycznej.

Jak wygląda sam zabieg?

Do zabiegu darsonwalizacji używa się specjalnego urządzenia, które jest wyposażone w cztery różne końcówki o różnych funkcjach. Końcówka w kształcie grzybka usuwa bakterie i dezynfekuje skórę. Natomiast końcówka w kształcie niewielkiego grzebienia zamyka łuski włosów i przyspiesza ich wzrost. Doskonale sprawdza się więc w przypadku panów, którym zależy na efektownym i bardzo zadbanym zaroście na twarzy. Dodatkowo mamy również końcówkę łyżkową, która oczyszcza miejsca dosyć trudno dostępne, a także końcówkę w kształcie rurki, która służy do mikromasażu. Dobór konkretnych końcówek do zabiegu darsonwalizacji jest podyktowany przede wszystkim potrzebami klienta i efektem, jaki chce uzyskać.

Lecznicze działanie prądu

W trakcie darsonwalizacji skóra jest poddawana działaniu prądu, dzięki czemu na jej powierzchni i w zewnętrznej warstwie wytwarza się spora ilość ciepła, które generuje sporo procesów zachodzących we wszystkich partiach skóry. W trakcie zabiegu wytwarza się również ozon, który ma działanie oczyszczające i antybakteryjne. Zabieg ma wiec doskonałe działanie oczyszczające. Doskonale sprawdza się u osób, które mają problemy skórne, przede wszystkim trądzik, nadmiar sebum, które zatyka pory, a także problemy z zatykającymi się mieszkami włosowymi. Darsonwalizacja likwiduje też bakterie, które znajdują się na skórze, a także poprawia krążenie krwi. A ukrwiona skóra jest też o wiele lepiej odżywiona, dzięki czemu jej wygląd już po pierwszym zabiegu jest o wiele lepszy.

Niewielkie koszty, wielkie efekty

Oczywiście, aby uzyskać pełny efekt należy wykonać co najmniej kilka zabiegów w regularnych odstępach czasu. Najlepszy efekt daje co najmniej 15-20 zabiegów. Jeśli obawiamy się, że to zbyt wiele dla naszego portfela, nie trzeba się bać. Cena pojedynczego zabiegu w gabinetach kosmetycznych to około 15-20 złotych. Większość salonów oferuje też możliwość wykupienia pakietów, dzięki czemu koszt pojedynczego zabiegu będzie jeszcze niższy. Jak widać, darsonwalizacja kosztuje całkiem niewiele w porównaniu do efektów, jakie dzięki niej możemy uzyskać. Warto więc zainwestować w kilka pierwszych zabiegów i sprawdzić, czy faktycznie na naszej skórze sprawdzą się tak dobrze, jak o tym zapewniają specjaliści.

Dla kogo zabieg darsonwalizacji?

Darsonwalizacja ma wiele wskazań leczniczych i estetycznych, sprawdza się nie tylko we wspomaganiu leczenia trądziku. Z zabiegu powinny korzystać osoby, które maja problem z tłusta i nieustannie zanieczyszczoną skórą, a także borykają się z bliznami czy przebarwieniami, które pozostały po udanym procesie leczenia trądziku. Co więcej, zabieg rozjaśnia cerę oraz przyspiesza gojenie się drobnych ran. Skóra po zabiegu jest nie tylko oczyszczona, ale również szybciej wchłania wszelkie kosmetyki czy środki pielęgnujące, dlatego warto zabieg darsonwalizacji połączyć z odżywianiem skóry. Zabiegi darsonwalizacji są również z powodzeniem wykorzystywane jako wsparcie w leczeniu nerwobóli, zaburzeń czucia, świądu, łojotoku czy opryszczki.

Zabiegi darsonwalizacji nie tylko leczą różnego rodzaju zmiany skórne, ale również mają działanie odmładzające. Skóra staje się bardziej elastyczna, ujędrniona, a zmarszczki są dużo mniej widoczne. Po serii zabiegów efekt odmładzający jest już mocno widoczny. Darsonwalizacja przyspiesza też procesy regeneracji i odbudowy zachodzące w skórze, nasza cera będzie więc lepiej odżywiona, nawodniona, jaśniejsza i pełna blasku.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak każdy zabieg kosmetyczny czy z dziedziny medycyny estetycznej, także w przypadku darsonwalizacji istnieje kilka przeciwwskazań, między innymi trądzik różowaty, mocne obrzęki czy alergiczne zmiany skórne. Takie dolegliwości wymagają raczej konsultacji lekarskiej, a nie zabiegów kosmetycznych. Zabieg nie jest też wskazany u kobiet w ciąży, osób z nadciśnieniem tętniczym i chorobami serca, a także tych, które posiadają metalowe implanty. Takie osoby powinny poszukać zdecydowanie mniej inwazyjnych zabiegów, w których nie wykorzystuje się prądu o wysokiej częstotliwości.